Gilaburu Satış - Gilaboru Meyvesi ve Nektarı
0352 231 96 88 09:00 - 18:00
0535 874 69 99 09:00 - 20:00

Hizmet Koşulları

1- SİTE’mizden yapılan satışlarda “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” ile “Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri uygulanmaktadır.
2- Kargoda taşınırken ürün/ürünlerde hasar ve/veya kullanım kayıpları oluştuğunu düşündüğünüzde, paketi teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe/ürünlerde bir tahribat mevcut ise, kargo firması yetkilisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturarak ürünü/ürünleri teslim almadan ve bir nüshasını iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo firması yetkilisine geri teslim ediniz. Aksi durumda kargo şirketinden kaynaklanan hasarlardan ve/veya kullanım kayıplarından ALICI sorumlu olacaktır. Ürün/ürünler kargo firması yetkilisinden teslim alındıktan sonra, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
3-Tarafımıza ulaşan ürünlere ait işlemin süresi, değişim ise tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. Şirketimiz sizi mağdur etmemek için üreticiler/ithalatçılar/tedarikçiler ve yetkili servislere gerekli yaptırımı uygulayarak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır.

Cayma Hakkı Nedeniyle Ürün/Ürünler İade Şartları
1- Satın almış olduğunuz ürünün etiketini, vakumlu veya jelatinli ambalajını/kutusunu açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü/ürünleri kullanmadan, ürünü/ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 7 (yedi) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. Bu durumda ürünü/ürünleri, ürüne/ürünlere ait faturayı ve iade gerekçesini belirten dilekçeyi şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir.
2- Ürün/ürünler orijinal kutu/ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilmek istendiklerinde, 1 (bir) haftalık geri iade süresi işlememekte ve ürün/ürünler kesinlikle geri alınmamaktadır. 
3- Satın alınmış olan ürüne/ürünlere herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün/ürünlerin tekrar satılabilecek durumda olması, ürünün/ürünlerin ticari niteliklerini kaybetmemiş olması gerekir. Ambalajı/kutusu açılmış, tahrip edilmiş, kullanılmış ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez.
4- ALICI’nın özel istekleri gereği üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürün/ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.
5- Niteliği itibariyle iade edilemeyecek hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme olasılığı olan ürün/ürünlerde cayma hakkı söz konusu değildir.
6- Ürünle/ürünlerle birlikte bütün kopyalarıyla birlikte orijinal faturası (ALICI tarafından iade faturası kesilecekse, ekine faturamızın fotokopisi eklenir) orijinal kutusu, ambalajı, garanti kartı, varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız iadesi şarttır.

Ayıplı Mal İade Şartları
4077 Sayılı “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun”un 4. maddesine göre “Ambalajında, etiketinde, tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan, maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme hakkına sahiptir.”
1- ALICI, ürün/ürünlerin teslimi tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içinde ayıplı ürün/ürünler bildiriminde bulunmalıdır.
2- Ayıplı ürün/ürünlerin bildiriminde, ürünün/ürünlerin üreticisi, ithalatçısı veya yetkili servisi tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu belirlenirse, ALICI bu haktan faydalanamaz.
3- Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine göre, ayıplı mal statüsünde bulunan ürün/ürünlerin orijinal kutusunun, ambalajının, varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır. Ürün/ürünler iade edilirken, ilgili faturanın da geri gönderilmelidir. 
4- Ürünle/ürünlerle birlikte bütün kopyalarıyla birlikte orijinal faturası (ALICI tarafından iade faturası kesilecekse, ekine faturamızın fotokopisi eklenir) orijinal kutusu, ambalajı, garanti kartı, varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız iadesi şarttır.

Para İade Süresi
İade edilen ürün/ürünlerin bedeli, ürün/ürünlerin tarafımıza ulaştığı ve yukarıdaki şartlara uygunluğu belirlendikten itibaren 10 (on) gün içinde iade edilir.

İade Yöntemi ve Nakliye
Şirketimiz tarafından onaylanan geri iade gönderimlerinizin tarafımızdan anlaşmalı kargo ile yapılması durumunda; kargo ücreti
Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerde SATICI tarafından karşılanır.
Ayıplı malların iadesinde SATICI tarafından karşılanır.
Tarafımızdan anlaşma yapılmış kargo şirketleri dışındaki kargo şirketleri ile yapılan geri gönderimlerinde, kargo bedeli ALICI (müşteri) tarafından karşılanır. Aksi taktirde ürün/ürünler geri gönderilir. Anlaşmalı kargo şirketleri tarafınıza, iade öncesi bildirilecektir.

Garanti Şartları

1- Sitemizden alacağınız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma veya yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yolladığımız fatura aynı zamanda garanti belgesi yerine de geçmektedir. Bu nedenle yolladığımız faturayı özenle saklayınız.

2- Ürünlerinizi kullanmadan önce, kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

3- Şirketimize gönderdiğiniz arızalı ürünler tarafımızdan ilgili markanın yetkili servisine gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Bu nedenle arızalı ürünün tesliminde servislere bağlı gecikmelerden Şirketimiz sorumlu tutulamaz.